آخرین عناوین

سیاسی استان

*به گزارش واحد رسانه های 7خبر

جهانگیری معاون اول روحانی می شود

  • چهارشنبه, تیر 26 1392 | شناسه خبر : 486
به گزارش واحد رسانه های 7خبر؛ شنیده ها که حاکی از آن است اسحاق جهانگیری گزینه احتمالی حجت الاسلام دکتر روحانی برای تصدی معاون اولی ریاست جمهوری می باشد .

 سوابق اجرایی اسحاق جهانگیری:

وی پس از انقلاب در سال ۱۳۵۸ فعالیت خود را با کار در جهاد سازندگی شهرستان بم، در استان محل تولد خود آغاز کرد. بعد از مدتی به عنوان مسئول جهاد سازندگی جیرفت مشغول به کار شد و سرانجام به عضویت شورای مرکزی استان کرمان درآمد و تا اواسط سال ۱۳۶۳ در جهاد کشاورزی مشغول به کار بود.

جهانگیری موفق شد در سال ۱۳۶۳ در انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه جیرفت به نمایندگی برسد. وی در انتخابات دوره سوم مجلس نیز به عنوان جیرفت در مجلس حضور داشت.

وی در سال ۱۳۷۱ در دولت هاشمی رفسنجانی به سمت استاندار استان اصفهان منصوب شد و به جای غلامحسین کرباسچی نشست. جهانگیری از مؤسسان حزب کارگزاران سازندگی بود و هم اکنون عضو شورای مرکزی آن است.

با پیروزی محمد خاتمی در انتخابات، جهانگیری به عنوان وزیر معادن و فلزات به مجلس پنجم معرفی و موفق به کسب رای اعتماد شد. وی در هر دو دوره ریاست جمهوری خاتمی وزیر صنایع و معادن بود.

سوابق تحصیلی:

وی پس از پایان تحصیلات متوسطه در سیرجان، در دانشگاه کرمان و دانشگاه صنعتی شریف به تحصیل پرداخت و موفق به اخذ مدرک کارشناسی فیزیک و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع شد.

منبع: شبکه اطلاع رسانی دانا

خواندن 661 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در سیاسی ایران

اقتصاد

  • رمز ورود را فراموش کرده اید؟
  • نام کاربری را فراموش کرده اید؟
  • ثبت نام